За кого са ниски ниските данъци - дискусия в Стара Загора

2700
За кого са ниски ниските данъци - дискусия в Стара Загора
Снимка: Фейсбук
Среща-дискусия за данъчната система в България ще се проведе на 15 ноември в Стара Загора. На нея ще се обсъждат въпроси за действащата данъчна система, кой печели и кой губи от нея. Доведе ли плоският данък повече инвестиции и помогна ли за изсветляване на икономиката?

По данни на Евростат съотношението между доходите на най-богатите 20% и най-бедните 20% в страната ни е над 8 пъти. По този показател България е на първо място в Европейския съюз, където средното ниво е малко над 5, а в страни като Чехия и Словакия е към 3,5 пъти.

Окончателно: По-високи данъци върху колите и имотите

Поредица от промени в различни закони бяха приети на второ четене от Народното събрание през Закона за корпоративното подоходно облаган...

В същото време в страната няма финансова, нито икономическа криза и икономиката всяка година бележи ръст. Ръст обаче има и в бедността, което говори, че произвежданите блага не достигат до всички граждани. Богатите стават все по-богати, а бедните все по-бедни.

Защо е така и къде стои България на европейската данъчна карта? Как би се отразила на граждани и бизнес евентуалната промяна на данъчната система и защо това е ключов въпрос за всеки, са част от въпросите, които ще се дискутират на срещата, организирана от фондация “Фридрих Еберт” - България, Сдружение “Солидарна България” и Колектив за обществени интервенции.

Началото е в 17:30 часа в хотел “Верея”.

Тази публикация е създадена в рамките на договор № BG05M9OP001-2.010-0458"От Актуално" в помощ на уязвими групи, който се осъществява с финансовата подкрепа на Европейски социален фонд на Европейския съюз по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 г. – Процедура „Развитие на социалното предприемачество“. Цялата отговорност за съдържанието на публикацията се носи от "От Актуално" в помощ на уязвими групи и при никакви обстоятелства не може да се счита, че тя отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган на ОП РЧР 2014-2020 г.
Actualno.com
Рейтинг: 5 от 5. Гласували общо: 1 потребители