Джак Сок е съперникът на Григор на 1/2-финалите в Лондон

7705
Снимка: Getty Images/Gulliver

Джак Сок завършва на второ място в група "Борис Бекер" във Финалите на ATP, след уникална драма срещу Александър Зверев с 4:6, 6:1, 4:6.  Американецът ще срещне Григор Димитров в първия полуфинал на турнира в Лондон, който ще е в събота вечер.  Крайният резултат от срещата бе непредвидим до самия край, тъй като и двамата хвърлиха всички сили в последния сет и имаше общо 5 пробива.

Макар Зверев да имаше своите моменти в първия сет, то бе далеч от играта, която показа срещу Роджър Федерер в предния мач. До седмия гейм нямаше пробиви, макар още в началните такива и двамата да имаха възможности. Тогава Сок напредна в резултата с 40:15 и с форхенд уинър направи пробив още при първата точка. В следващия гейм трябваше да навакса от 40:0, за да затвърди пробива си, но успя и това тотално отчая младия Зверев. При 4:5 на свое подаване Сок затвори сета на 15.

Федерер с нова победа в Лондон след обрат над Чилич

Роджър Федерер победи хърватина Марин Чилич в първия за деня мач от Финалите на ATP. Швейцарецът изоставаше със сет,но въпреки тов...

Във втория сет нещата на корта се промениха изцяло. Зверев показа коренно различно лице, както и Сок, но не в положителна насока. Американецът спечели само веднъж подаването си, а Зверев затвори сета с 6:1, с което изравни резултата в срещата.

Третият решаващ сет бе изключително драматичен. Двамата не успяха да вземат първите си подавания, а Сок пръв спря серията от пробиви, като в четвъртия гейм осъществи брейк за 3:1, а след това спечели и следващото си подаване за 4:1. В седмия гейм американецът спаси точка за пробив, но при втората не успя и отново се стигна до брейк - 4:3. При 4:5 Зверев сервираше, но се провали и Сок затвори мача - 4:6.

Всичко най-интересно около Финалния Мастърс четете в Sportlive.bg.