Феноменален Григор Димитров с уникален обрат срещу шампиона от US Open

9678

Най-добрият български тенисист Григор Димитров успя да сътвори истински подвиг като победи световния №2 Даниил Медведев. Гришо взе срещата срещу шампиона от US Open след обрат с 4:6, 6:4, 6:3 в двубоя от осминафиналите на Мастърса в Индиан Уелс. Така първата ни ракета продължава на четвъртфиналите, където ще срещне Хуберт Хуркач.

Димитров не стоеше никак добре до средата на втория сет, когато изведнъж се преобрази и даде само 2 от оставащите 11 гейма на своя руски опонент. Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и така руснака затвори сета с 6:4 гейма. Във втория сет се разви епична битка с размяна на пробиви, в която Григор успя да заличи три гейма пасив и взе сета с 4:6. Окрилен, Гришо започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака. До края на мача, българският тенисист показа по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма.

Григор Димитров се класира за пръв път на осминафинал в Индиън Уелс

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс след нова чиста победа, този път над Райли Опелка. Българ...