Феноменален Григор гази наред на "Ролан Гарос", очаква го тежък съперник (ВИДЕО)

13067

Григор Димитров продължава брилянтното си представяне на Ролан Гарос. Българинът записа трети пореден успех без загубен сет и се класира за втори път в кариерата си за четвъртия кръг от надпреварата. Този път Гришо прегази Даниел Алтмайер с 6:4, 6:3, 6:1 за два часа и осем минути. В спор за място на 1/4-финалите, които никога не е достигал, представителят ни ще се изправи срещу победителя от двойката Александър Зверев - Франсис Тиафо.

Първата ни ракета започна срещата на много високи обороти и след само няколко минути игра поведе с 3:0 гейма. Съперникът му, който в предишния кръг отстрани италианеца Яник Синер, показа, че неслучайно е стигнал дотук, и изравни за 4:4. Димитров обаче отново превключи и демонстрира перфектен тенис, за да вземе пет поредни гейма. С тях си осигури първия сет и аванс от 3:0 във втория.

ОЩЕ ОТ РОЛАН ГАРОС: Джокович се поизпоти, но продължи напред в Ролан Гарос (ВИДЕО)

Алтмайер не успя да върне пробива и не създаде никакво напрежение у българина, който за 90 минути на корта вече имаше солидна преднина от 2:0. Очевидно Гришо беше натрупал самочувствие и стартира третата част ударно за 5:0. Настъпи леко отпускане в играта му, което позволи на немеца да върне един от пробивите и да избегне "геврек". Все пак хасковлията затвори мача с 6:1.

До момента Григор Димитров надви казахстанеца Тимофей Скатов и финландеца Емил Руусувуори, а с успеха си над Даниел Алтмайер постигна шеста победа в последните си седем мача. Гришо се бе класирал за четвъртия кръг на Ролан Гарос единствено през 2020 година. Тогава той бе спрян от Стефанос Циципас.

АНАЛИЗ: Пътят към финала е открит: Как Григор може да "взриви" Ролан Гарос