Феноменът Федерер спаси 7 мачбола, за да възкръсне в Мелбърн

3439

Играещата легенда в тениса Роджър Федерер за пореден път доказа величието си, този път в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Той надделя над Тенис Сандгрен с 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (8), 6:3 и направи чудеса от храброст в този мач.

Швейцарецът беше опрян до стената в четвъртия сет, но успя да спаси седем мачбола - три на свой сервис при 4:5 гейма, а после още четири в тайбрека, включително наваксвайки изоставане от 3:6 точки. Особено атрактивно Федерер спаси шестия мачбол, след светкавична размяна на удари на мрежата Той се пребори и със здровословен проблем - почувства болка в слабините, за да стигне до страхотен обрат над 10 години по-младия си съперник днес.

Федерер: Сега съм по-добър тенисист, отколкото бях на 24

"Сега съм по-добър тенисист, отколкото бях на 24, защото има зад гърба си още 10 години опит и тренировки. Може би нямам същата уве...

Федерер изглеждаше, че е загубил този двубой, когато взе медицински таймаут при 6:3, 2:6, 0:3 в свой ущърб. В петия сет обаче той показа коренно различно лице и сякаш травмата беше отшумяла. Маестрото се движеше навсякъде из корта и успя да обърне нещата в своя полза.

Трябва да се отбележи, че и в трети кръг на надпреварата в Мелбърн Федерер показа воля и силна психика, след като се спаси след 4-8 изоставане в шампионския тайбрек срещу Джон Милман. "Мисля, че съм един невероятен късметлия днес", заяви след успеха швейцарската звезда.