Григор Димитров отвя италианец и е на 1/8-финал на Australian Open

15173

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open. 20-ят поставен в схемата на надпреварата се наложи със 7:6, 6:4, 6:4 над италианеца Томас Фабиано в първата им среща в професионалния тенис.

Така Гришо записа първата си чиста победа в турнира, след като в първите два кръга загуби по един сет от Янко Типсаревич и Пабло Куевас.

Вижте кога и къде да гледаме следващия мач на Григор Димитров в Мелбърн

Ракета №1 на България Григор Димитров продължава участието си на Australian Open. Хасковлията се класира за третия кръг, където го очак...

Първият сет започна вихрено за Димитров, който лесно печелеше подаванията си преди да се стигне до шестия гейм, когато той направи и пробив. Още в следващия обаче допусна връщането му и така тайбрек реши частта. Там хасковлията показа здрави нерви в края, за да спечели със 7:5. Във втория сет отново Григор излезе с пробив напред преди 102-я в света да изравни при 3:3. Това само мотивира Димитров, който веднага направи нов пробив, с което спечели и втората част. В третия сет отново българинът проби първи - в седмия гейм и този път запази преднината си до края на мача.

Всичко за победата на Григор Димитров четете в SportLive.bg.