Григор Димитров продължава похода си на Ролан Гарос след нова експресна победа

7362
Снимка: Getty Images/Gulliver

Ракета номер 1 на България при мъжете Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Българинът отстрани словака Андрей Мартин след трисетова победа 6:4, 7:6(7-5), 6:1 за 2 часа и 15 минути игра.

Българинът започна колебливо двубоя, като допусна голям брой непредизвикани грешки. Григор отново имаше проблеми с нагаждането към условията на корта в Париж, но въпреки това успя да затвори първия сет в своя полза, пробивайки веднъж своя опонент.

Григор Димитров се справи с французин и е във втори кръг на Ролан Гарос

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа своето участие на Ролан Гарос. Хасковлията победи с 6:3, 6:2, 6:2 предста...

Вторият сет се оказа най-труден за Димитров, след като още в началото допусна да изостане с пробив, но скоро след това успя да възстанови равенството. До края двамата тенисисти не успяха да се пробият и се стигна до тайбрек, в който Гришо надделя, макар и с известни затруднения (7:5 в тайбрека).

Третата част започна колебливо и за двамата тенисисти, като след четири гейма си бяха разменили три пробива. Все пак Григор успя да подобри играта си и да стигне до два пробива преднина и успя да затвори мача при 6:1 гейма.

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу победителя от срещата Денис Шаповалов - Роберто Карбайес Баена, които в момента играят решителен пети сет.

Повече подробности за двубоя Григор Димитров - Андрей Мартин четете в SportLive.bg

Григор Димитров стартира участието си на Ролан Гарос днес, ясно е къде да го гледаме

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе първия си мач на Ролан Гарос  днес. Първата ни ракета ще се изправи сре...