Григор Димитров се бори, но отново загуби от Рафаел Надал

17253
Снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров за пореден път загуби от световния номер 2 Рафаел Надал и отпадна на 1/8-финалите на тенис турнира от сериите Мастърс в Монте Карло. Българинът загуби с 4:6, 1:6 и по този начин вече има 12 загуби и едва една победа срещу Краля на клея. Рафаел Надал ще играе срещу Гуидо Пела на четвъртфиналите в турнира. По-рано аржентинецът отстрани Марко Чекинато след 6-4, 4-6 и 6-4.

В първия сет Григор Димитров показа борбеност и опита да се възползва по най-добрия начин от проблемите, които имаше Надал в играта со. Испанецът стигна до пробив още в четвъртия гейм, но Димитров успя да го върне в седмия. Точно, когато изглеждаше, че българинът показа добра игра в десети гейм допусна няколко грешки, които го разколебаха и Надал спечели сета след близо час игра с 4:6. Във втория сет липсваше, каквото и да е интрига, тъй като Надал бързо поведе с 3:0, а до края на сета Григор успя да вземе само един гейм.

Повече подробности за двубоя четете в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Единственият успех на Димитров в дуела с носителя на 17 титли от Големия шлем е през 2016 година. Тогава Гришо печели в на турнира в Пекин с 6:2, 6:4. На клей двамата имат общо четири мача.

МАЧА СЛЕДЕТЕ ТУК

Вижте кога и къде да гледаме Гришо срещу Надал днес

Турнирът от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло вече е във фазата на 1/4-финалите. Днес на кортовете в Монако най-интересната битка в ...

През 2013 година отново в Монте Карло Димитров печели сет, но губи след 6:2, 2:6, 6:4. Следват загуби с по 2:0 сета в Рим и Мадрид съответно през 2014 и 2015 година, а за последно играха отново в Монте Карло през 2018 година. Тогава испанецът спечели с 6:4, 6:1 в 1/2-финалите на надпреварата.

Двубоят Григор Димитров - Рафаел Надал може да следите НА ЖИВО в Sportlive.bg.