Григор Димитров се справи с корав аржентинец на старта на Australian Open

3786
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна успешно участието си на Australian Open. Той победи Хуан Игнасио Лондеро с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4 след около 2 часа и половина игра. Това е победа номер 60 за българина в турнирите от Големия шлем.

Григор изпитваше сериозни затруднения през първия сет, като не съумяваше да отговори на начина на игра на аржентинеца. Димитров имаше проблеми още в първия гейм, като успя да го спаси, но по време на целия сет не успя да стигне и до точка за пробив. Лондеро пък проби в най-точния момент, в деветия гейм, като още в следващия успя да затвори и да вземе частта. Високият процент на вкаран първи сервис (87%) бе един от факторите, които изведоха аржентинеца до успеха, но 16-те непредизвикани грешки на бившия №3 също оказаха влияние. Съперникът му имаше само 6.

Вторият сет започна равностойно, но Григор постепенно свикна на играта на аржентинеца и все по-често го принуждаваше да греши. В шестия гейм Димитров успя с разнообразна игра да затрудни Лондеро и стигна до първия си пробив в двубоя. След този гейм влезе в невероятна серия, като спечели следващите 8 гейма, без да даде нито един на аржентинеца в третия сет. В четвъртия сет двамата подходиха доста предпазливо, като Григор дочака в своя шанс и в десетия гейм стигна до пробив, за да затвори сета и двубоя - 6:4.

Повече подробности от срещата и кой ще е следващият съперник на Григор - вижте в Sportlive.bg.