Григор Димитров стартира с победа на Ролан Гарос

10535
Снимка: Guliver/GettyImages

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа в три сета в тазгодишното си участие на Ролан Гарос. Българинът трябваше да играе с Виктор Троицки, но сърбинът се отказа малко преди началото на срещата и така египтянинът Мохамед Сафуат се възполва от правото "lucky looser" и получи право да влезе в основната схема. Той обаче бе надигран от световния №5 след 6:1, 6:4, 7:6 (1).

Григор стартира ударно срещата, като с два пробива спечели първия сет. Във втората част Димитров продължи със силната си игра и на бърза ръка поведе с 4:0. В този момент обаче 182-ят в света заигра по-освободено и с повече риск, което му донесе успех. Той върна един от пробивите и въпреки че загуби и втория сет, в третата част бе напълно равностоен на Григор. Двамата не се пробиха и така се стигна до тайбрек, в който обаче класата и опитът на сънародника ни си казаха думата. Сафуат спечели първата точка, но последва серия от 7 такива за Григор, което му донесе и победата в срещата.

Гришо и Никол: Романтика в Париж (СНИМКИ)

Григор Димитров и Никол Шерцингер се събраха в един от най-романтичните градове в света - Париж. Тенисистът и певицата бяха засечени на...

Във втория кръг на Ролан Гарос Григор Димитров ще играе с победителя от двойката Джаред Доналдсън и Никола Джари.