Мечтан финал в Ротердам: Федерер срещу Димитров, вижте кога

8359
Снимка: Guliver/GettyImages

Мечтата на всички фенове на тениса в България, а и на много по света, за финал между номер 1 и номер 2 в схемата на турнира от серията "500" в Ротердам вече е факт. В неделя, 18 февруари, не по-рано от 16:30 часа българско време, първата ракета на България и световен номер 4 Григор Димитров излиза срещу най-великия тенисист в историята и актуален номер 1 Роджър Федерер.

Димитров стигна до финала без загубен сет, след като в полуфиналния му двубой противникът му Давид Гофен пострада много нелепо. При резултат 3:6, 1:0, белгиецът опита да отиграе от воле силен топспин форхенд по правата на българина, но уцели окото си и това го принуди да се откаже от борбата.

Изключително: Федерер пак е номер едно

Без съмнение най-великият тенисист, който светът е виждал някога, постави нов, немислим рекорд. На 36 години и половина, Роджър Федерер...

От своя страна Федерер изигра доста нервен за стандартите му полуфинален мач срещу италианеца Андреа Сепи. Швейцарецът взе първия сет, след като направи два пробива - в седмия и деветия гейм, но във втория сет италианецът успя да позабави темпото и да влезе под кожата на Федерер, като частта мина гейм за гейм и се стигна до тайбрек. Той започна с минипробив за Сепи, който успя да покаже хитростта си в дълго разиграване и да накара швейцареца да обърка крачките накрая, но след това Федерер наниза 5 поредни точки, включително 3 минипробива. Сепи успя да върне единия минипробив след невероятен ретур от форхенд по правата, който кацна на линията, но това беше всичко и Федерер завърши мача след излизане на мрежата и две поредни волета.

Досега Григор е играл 6 мача срещу Федерер на ниво ATP, но още няма победа. Швейцарецът е единственият от "Голямата четворка" (Федерер, Надал, Джокович, Мъри), срещу когото българинът няма победа.