По-солиден мач и победа за Григор Димитров в трети кръг в Мелбърн

6901
Снимка: Guliver/GettyImages

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изигра сравнително солиден трети мач на тазгодишния Australian Open и успя да победи с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 талантливия руснак Андрей Рубльов. Така Григор си върна на Рубльов за трисетовата загуба във втори кръг на миналогодишния US Open. Нашето момче очаква на осминафинал победителя от мача Ник Кирьос – Жо-Вилфред Цонга.

Мачът започна крайно неудачно за Григор, който тръгна с 0:40 на свой сервис и при третата възможност Рубльов проби, след като надиграваше категорично нашето момче. Зрителите обаче не чакаха много, преди Димитров да върне пробива – за 2:2 гейма, след като се възползва от слабо представяне на Рубльов от форхенд. Другата добра новина в този момент беше факта, че българинът успя да измъкне третия си сервис гейм в сета и мача, след като изостана с 15:40, като при първата точка вкара невероятно въртелив втори сервис.

Стана ясно кога е следващият мач на Григор Димитров

20-годишният руснак Андрей Рубльов ще бъде следващият съперник на Григор Димитров. Руснакът спечели в четири сета мача си срещу ветеран...

Още по-добре станаха нещата в осмия гейм, когато Григор проби отново. Той стори това от трети опит, след като в първите два Рубльов експлоатира на максимум по-слабия бекхенд на Димитров и завърши точките от форхенд, но при третия шанс нашето момче влезе в разиграването с мощен форхенд ретур и след това завършекът на по-плитката топка беше само формалност. Последва и солиден сервис гейм за Григор за финал на сета – 6:3 в негова полза.

Вторият сет тръгна позитивно за Димитров – след бомбен печеливш форхенд от ретур той си извоюва две поредни точки за пробив при 1:1 на гейма. Българинът не успя да вземе нито една от двете, след като рискува твърде много в първия случай, а във втория Рубльов със страхотен форхенд по обратния диагонал спаси. Григор, обаче, не се отказа и стигна до трети шанс в гейма след безупречна атака, а вече при третата точка Рубльов не издържа от форхенд – пробив за нашето момче!