С родилни мъки Григор Димитров се класира за трети кръг в Мелбърн

10286
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian open след изключително тежък мач срещу Макензи Макдоналд.

Младият американец, започнал турнира от квалификациите, напълно заслужено спечели два сета, при това втория най-неочаквано с 6:0 гейма. Този двубой се оказа най-трудният за Григор Димитров от началото на новия сезон.

Вижте кой е следващият съперник на Гришо

Американец е следващият съперник на Григор Димитров на първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. ...

Следващият съперник на българина ще бъде друг млад тенисист - руснакът Андрей Рубльов, който отстрани Маркос Багдатис 6:4, 6:7, 6:4, 6:2. Рубльов победи Димитров във втори кръг на US Open през миналата година, при това с 3:0 сета.

КАК ПРОТЕЧЕ ДВУБОЯT - ЧЕТЕТЕ В SPORTLIVE.BG

Григор с убедителна победа на старта на Australian Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна убедителна победа на старта на Australian Open. Световният номер 3 не...