Силите на Григор Димитров стигнаха само за 4 гейма срещу Федерер

12299
Снимка: Guliver/GettyImages

Роджър Федерер подпечата позицията си на №1 в света с титла от Ротердам. Швейцарският феномен стигна до категорична победа с 2:0 (6:2, 6:2) срещу родния представител Григор Димитров.

В мача имаше драма единствено в началните геймове на първия сет, но Григор Димитров получи травма в глезена, която ограничи сериозно придвижването му по корта. Оттам нататък с класата на Федерер нямаше спор кой ще спечели двубоя.

Мечтан финал в Ротердам: Федерер срещу Димитров, вижте кога

Мечтата на всички фенове на тениса в България, а и на много по света, за финал между номер 1 и номер 2 в схемата на турнира от серията ...

Шампионът от Australian Open играеше напълно безгрешно, докато българинът имаше сериозни проблеми. Той записа едва 59% на вкаран първи сервис, а на втори сервис спечели 45% от разиграванията. Гришо не достигна до точка за пробив, а на свой ред Федерер реализира 4 от 8 възможности.

По време на коментара на мача Пол Анакон сподели, че Гришо има здравословен проблем с глезена, но засега няма много информация по темата. Но е факт, че Федерер не даде абсолютно никакви възможности на Димитров.Пордобности за битката Димитров - Федерер четете в SportLive.bg