След оспорвана битка Григор Димитров отпадна от турнира в Австрия

6289
Снимка: Getty Images/Gulliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от британеца Даниел Еванс в три сета 6:7(3), 6:4, 3:6 на 1/4-финалите на турнира от сериите ATP 500 във Виена. Българинът направи частичен обрат в резултата, но в последния сет допусна ранен пробив, който така и не успя да върне до края на двубоя.

В първата част и двамата тенисисти започнаха колебливо, като си размениха по два ранни пробива. В хода на сета Димитров и Еванс се пробиха по още веднъж, преди да се стигне до тайбрек, в който британският №1 имаше абсолютно превъзходство, осигурявайки си четири сетбола, като вторият бе успешно реализиран.

Григор Димитров пречупи Стефанос Циципас във Виена

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се изправи срещу гръцката звезда Стефанос Циципас във втория си мач на турнира от сериите ATP 5...

През втория сет Димитров вдигна нивото си на първи сервис, което значително му помогна за по-бързото спечелване на подаванията си. В същото време българинът започна сериозно да притиска британеца на негов сервис и успя да го пробие още в началото на сета, за да задържи тази преднина до края.

В третия сет обаче Еванс възстанови стабилността в играта си от първия сет и постигна ранен пробив, който му бе достатъчен за спечелването на двубоя. На 1/2-финалите Еванс ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Сонего, който сензационно отстрани световния №1 Новак Джокович.