Близо 90 състезатели бягаха по най-дългия плаж у нас

818
Снимка: БНР

Близо 90 състезатели се включиха в бягането по най-дългия плаж в България – полумаратон „Камчийски пясъци“, който се проведе в неделя.

Това съобщиха организаторите от клуб „Зелена стъпка“ - Разград.

Уикенд с лекоатлетическите бягания "Ловешка крепост"

На 26-ти септември Община Ловеч и спортен клуб „Стратеш Атлетик“ организират лекоталетически бягания „Ловешка крепост...

Участник на девет години пробяга десет километра и се превърна в атракцията на състезанието, което освен бягане по пясъка, включваше и допълнително водно препятствие – преминаване на устието на река Камчия.

Победител в полумаратонската дистанция и тази година стана олимпиецът Андрей Гридин (1:44:50), който бе част от българския национален отбор по ски бягане на зимните олимпийски игри в Сочи.

При жените безапелационно първа завърши Радосвета Стоянова от Добруджа 99 с време 1:52:15. При мъжете в кратката дистанция на 10 км победител е Димитър Янакиев от Варна. Децата се състезаваха по трасе от 2,2 километра, което не включваше преминаване на реката, посочва още Радио Шумен.

Там най-малкият участник бе четиригодишният Калоян. За победителите бяха осигурени награди за над 5 000 лв. В деня преди състезанието състезатели, организатори и доброволци почистиха плажа край устието на Камчия и събраха над половин тон отпадъци.

Стартът на „Персенк Ултра 2015“ е в Асеновград тази нощ

Стартът на ултрамаратона „Персенк Ултра“ ще бъде даден тази вечер. По традиция състезателите ще стартират планинското бяган...