България приключи с участието си на Европейското първенство по волейбол

39221

Националният отбор по волейбол на България претърпя поражение в своята 1/8-финална среща от Европейското първенство по волейбол. "Лъвовете" отпаднаха след поражение с 3:1 (25:27, 25:17, 25:16, 25:17) от домакина Словения.

В първия гейм играчите на Силвано Пранди направиха страхотен обрат, спасиха два геймбола на съперника и поведоха в резултата. От този момент играта на нашия отбор тотално се срина. Последваха безброй необясними грешки в полето ни, което тотално разруши нашата игра.

Всичко в полето на Словения се получаваше, докато в игрището на "трикольорите" бе пълен хаус. Пранди опита да промени случавщото се с няколко смени, които не дадоха никакъв резултат.

Клемен Чебул изигра страхотен мач тази вечер в Любляна. Посрещачът завърши със 17 точки (6 аса) за успеха на родината си. Единственият светъл лъч, от време на време, в полето на България бе от Мартин Атанасов. Младият посрещач завърши срещата с 12 точки.

Всичко най-интересно от загубата на България от Словения може да откриете в SportLive.bg.