Активистки си купили имение за 6 млн. долара с пари от дарения

06 април 2022, 15:11 часа • 8320 | прочитания

Водещи активистки на движението Black Lives Matter-BLM („Животът на черните има значение”) си купили имение в Калифорния за 6 милиона долара, събрани от благотворителна фондация.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

Патрис Кулърс, Алисия Гърза и Мелина Абдула си купили къща с 6 спални и бани, плувен басейн и гараж за 20 коли. Те искали да скрият покупката - всички документи за придобиването били унищожени, съобщава БГНЕС, цитирайки New York Magazine.

Истината обаче била разкрита случайно - журналистите успели да разберат адреса на "тайното имение", което се появи в един от старите клипове на BLM. Видеото било заснето в двора на къщата в памет на Джордж Флойд, който при ареста му през 2020 г. бе убит от полицейски служител. Във видеото трите активистки са седнали на маса във вътрешния двор на имението. Журналистите са успели да проучат, че цената на къщата, закупена през есента на 2020 г., е 6 милиона долара. Парите за покупката са взети от дарения, получени от Global Network Foundation - фонда на BLM.

 

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес