Американските войници ще напуснат Сирия до края на април

08 февруари 2019, 08:06 часа • 2886 | прочитания

Американските войници ще бъдат окончателно изтеглени от Сирия до края на месец април, съобщава изданието The Wall Street Journal, цитирано от БГНЕС.

Още: След Путин Тръмп се обади и на Ердоган. Какво си казаха

Още: Шамар за Нетаняху: Тръмп се разграничи от атаката на Израел срещу Иран (ВИДЕА И СНИМКА)

Ако Вашингтон не промени решението си за изтеглянето, по-голямата част от войниците ще са напуснали арабската страна още до средата на март. И последната бойна част би трябвало да бъде изтеглена до края на април.

Припомняме, че Съединените щати и техните съюзници провеждат операция в Сирия срещу терористите от "Ислямска държава". По-рано президента Тръмп обяви, че още другата седмица ще провъзгласи "Ислямска държава" за разгромена.

Редица експерти критикуват изтеглянето на американците и предупреждават, че терористичната организация бързо може да се върне в източната част на Сирия.

Още: Подигравки за честит ден на знамето на САЩ: С две руски знамена в профила в "Х" на американското министерство на отбраната

Още: Нетаняху: Иран два пъти се опита да убие Тръмп (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес