Аржентина прехвърли два руски хеликоптера на Украйна

02 март 2024, 07:35 часа 3384 прочитания 0 коментара

Аржентинският президент Хавиер Милей обяви прехвърлянето на два военни хеликоптера руско производство на Украйна, съобщи "Укринформ" като се позова на публикация във "Файненшъл таймс".

Още: "Крути мерки": САЩ няма да дават визи на чуждестранни тираджии

Още: "За над 50 млн. чужденци": САЩ затяга проверките на американските визи

Аржентинският лидер даде приоритет на съюзите със "страните, които защитават свободата", включително САЩ и Израел, които той посети по-рано през февруари. Милей добави към този списък и Украйна, на която, според него, Аржентина е предала двата военни руски хеликоптера.

В статията на "Файненшъл таймс" не се уточнява какви хеликоптери е получила Украйна, но вероятно става въпрос за хеликоптери Ми-17. Не е известно и кога военното оборудване е пристигнало от Аржентина в Украйна.

Още: Нидерландия и Украйна подписаха споразумение за сигурност (ВИДЕО И СНИМКИ)

Още: Тръмп ще патрулира с полицията и военните във Вашингтон (ВИДЕО)

Още: От любовта до омразата има една крачка: Заплаши ли Тръмп Путин като отхвърлен любовник?

На 15 декември миналата година аржентинското правителство обяви, че възнамерява да предаде на Украйна два транспортни хеликоптера МИ-17Е руско производство, които е получила от Русия. И двата хеликоптера са оборудвани с допълнителни резервоари и товарен кран за полети на много големи разстояния в Антарктида. Единият от тях не се използва от две години поради проблеми с доставката на компоненти от намиращата се под санкции Русия, пише БТА.

Украйна ще ремонтира военни хеликоптери "Ми" в България (СНИМКИ)

Още: Тръмп дава назад: Отстъпва от преговорите между Зеленски и Путин

Още: Тръмп с намек към Украйна: Нападението е най-добрата защита, предстоят интересни времена

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес