Байдън ще разговаря със съюзниците от източния фланг на НАТО

10 май 2021, 11:19 часа • 1908 | прочитания

Американският президент Джо Байдън ще разговаря със съюзниците по източния фланг на НАТО, които ще участват във виртуална среща на върха по инициативата „Букурещ 9“, съобщават от Белия дом.

Още: След Путин Тръмп се обади и на Ердоган. Какво си казаха

Още: Шамар за Нетаняху: Тръмп се разграничи от атаката на Израел срещу Иран (ВИДЕА И СНИМКА)

Преди участието си на срещата на върха на НАТО през юни днес Байдън се очаква да изрази желанието си за по-близко сътрудничество с членовете на Алианса в Централна Европа и от региона на Балтийско и Черно Море, се казва в съобщението.

По програма се предвижда Байдън да разговаря с участниците от формата „Букурещ 9“ в 17:30 българско време.

Форматът „Букурещ 9“ е инициатива на Румъния и Полша. Целта е координиране на позициите по въпроси за сигурността сред страните от източния фланг на НАТО, в това число и България.

Още: Подигравки за честит ден на знамето на САЩ: С две руски знамена в профила в "Х" на американското министерство на отбраната

Още: Нетаняху: Иран два пъти се опита да убие Тръмп (ВИДЕО)

Във видеоконферентната среща днес, домакинствана от румънския държавен глава Клаус Йоханис, ще участват Байдън, генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг и президентите на България, Чехия, Естония, Унгария, Латвия, Литва и Словакия, посочва Ройтерс.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес