Поради противоречивата политика по опазване на околната среда на държавния глава Жаир Болсонаро Норвегия спря плащанията на помощи за Бразилия. Синът на президента Едуардо заяви, че страната му не зависи от тях, пише „Шпигел”.
Още: Най-сложният мост в света: Мегаструктура, която ще промени архитектурата завинаги (СНИМКИ)
Още: Нарастващо напрежение със САЩ: Венецуела с мащабни военни учения в Карибско море
В спора около опустошителните горски пожари в Бразилия и Фонда на Амазонка за предоставяне на помощи се намеси и синът на президента на Бразилия Едуардо Болсонаро.
"Ще приемем ли Фонда на Амазонка и ще продължим да проституираме заради него? Тук е Бразилия, тук ние имаме думата”, заяви депутатът. Той беше категоричен в мнението си, че ако фондът желае да помогне, може да го направи, ако ли пък не – страната няма да прави нищо, за да получи тези пари.
Фондът се финансира основно от Норвегия и отчасти от Германия. Той финансира проекти по опазване на околната среда, залесяване и поддръжка на горския фонд в Амазония.
Още: Конгресът на САЩ търси начини да не спре работата на правителството
Още: "Страхотна новина": Тръмп приветства свалянето от ефир на Джими Кимъл
„Заради противоречивата политика по опазване на околната среда на държавния глава Жаир Болсонаро Норвегия спря своите вноски. Министърът на околната среда на Германия Свеня Шулце заяви, че ще замрази финансирането. Германското участие във фонда за Амазонка чрез Министерството на развитието не е засегнато.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Поредна трагедия в САЩ: Трима полицаи са убити при опит да връчат заповед за обиск
Наскоро президентът Болсонаро постави условия за приемането на помощта, която държавите от Г-7 искат да предоставят. Той обвини лидерите на най-развитите страни, че нарушават суверенитета на страната му и са хвърлили око на земните богатства на региона.
Дори синът му Едуардо подозира нечисти намерения: "Амазония, тази красива жена, среща някакъв човек. Той отива при нея, намига й, иска да й купи питие. Не мисля, че тази напитка е напълно безплатна, нали?"
Държавният глава на Бразилия Жаир Болсонаро е изложен на все по-силен международен натиск заради горските пожари. Критиците го обвиняват, че не действа достатъчно енергично срещу бедствието.
Още: След убийството на Чарли Кърк: Тръмп обяви "Антифа" за терористична организация
Още: Обама е ужасен от убийството на Кърк: Може да водим дебати, без да прибягваме до насилие
Президентът е близо до аграрното лоби и се съмнява в твърденията, че човешката дейност е предизвикала климатичните изменения. Природозащитниците смятат, че Болсонаро е отговорен за увеличилите се пожари в Амазония.
В крайна сметка Болсонаро забрани контролираното палене на терени за период от два месеца.