Ключови фигури напускат американското разузнаване

20 октомври 2013, 17:52 часа • 16982 | прочитания

Директорът на американската Агенция за национална сигурност - Кийт Алекзандър и заместникът му Джон Инглис, напускат учреждението.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

 Двамата се оттеглят от постовете си и ще бъдат пенсионирани. Все още не е ясно кой ще замести двамата директори. Алекзандър е най-дълго заемалият висшия пост във ведомството - цели осем години, като именно под неговото ръководство преди четири месеца бяха изнесени разкритията на Едуард Сноудън.

Въпреки многобройните критики към дейността на агенцията, директорът остава на позицията, че подслушванията на телефонни разговори, са в интерес на американската държава, защото при нужда биха били полезни. Макар и да обяви желанието си да се оттегли, Алекзандър ще остане на поста си до март или април 2014 година

 

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Мирчева
Десислава Мирчева Отговорен редактор
Новините днес