По-тежко време се очаква в американския щат Мисисипи след торнадото, което уби 26 души, предупреди губернаторът Тейт Рийвс. Той предупреди, че за части от щата остават значителни рискове.
Още: Холивуд с призив към Тръмп за данъчни облекчения
Още: ФБР започва борба срещу нелегалните имигранти
Стотици хора бяха разселени вследствие на торнадото, което връхлетя Мисисипи и Алабама в петък вечерта.
Торнадото в петък беше най-смъртоносното в щата Мисисипи от повече от десетилетие. Най-малко 25 души са загинали в щата, като е потвърдена смъртта на един човек в съседна Алабама. ОЩЕ: Най-малко 25 души загинаха след торнадото, връхлетяло Мисисипи, а един човек загина в съседна Алабама
Дървета са били изкоренени, камиони са се преобърнали в къщи и електропроводи са били съборени от торнадото – класифицирано като „яростно“ и получило втората най-висока възможна оценка.
Още: Журналисти недоволни от забраната да пътуват на борда на "Air Force 1"
Още: Тръмп подписа за понижаване на цените на лекарствата в САЩ
В събота оцелелите от бедствието можеха да се видят да се разхождат, замаяни и в шок, предава още BBC.
More storms feared after Mississippi tornado https://t.co/7edaOHzKI0
Още: По-скъпа от "Макдоналдс" и по-мощна от всякога: "Palantir Technologies" и опасният им съюз с Тръмп
Още: Тръмп се гордее, че е предотвратил ядрена война (ВИДЕО)
— BBC News (World) (@BBCWorld) March 27, 2023