САЩ ще дарят още 20 милиона дози на други страни по света

17 май 2021, 20:40 часа 1310 прочитания 0 коментара

Президентът на САЩ Джо Байдън обяви, че страната му ще сподели още около 20 милиона ваксинационни дози срещу COVID-19 с останалите държави по света. Това обяви днес Белият дом, предадоха световните агенции.

Още: Обама е ужасен от убийството на Кърк: Може да водим дебати, без да прибягваме до насилие

Още: Кръстиха го Купидон: Простреляха със стрела магаре край Лос Анджелис (ВИДЕО)

Дозите ще дойдат от запаси от ваксините на "Пфайзер", "Модерна" или "Джонсън и Джонсън", поясни говорителката на Белия дом Джен Саки. Повече подробности ще бъдат съобщени в идните дни.

Така администрацията на Байдън де факто обещава общо 80 милиона дози ваксини на други страни. Преди това тя обеща да сподели около 60 милиона дози от ваксината на АстраЗенека, която все още не е разрешена в страната.

Засега администрацията не е казала как ще бъдат разпределени тези дози или кои страни ще ги получат. До този момент САЩ споделиха около 4,5 милиона дози от ваксината на "АстраЗенека" с Канада и Мексико.

Още: Мечка нападна мъж в парка, той я разлюти със спрей

Още: Мъж се вряза с колата си в портата на ФБР, метна американското знаме и избяга (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес