Шестима души са станали жертва на торнадо в Арканзас

28 април 2014, 08:05 часа 27901 прочитания 0 коментара

Най-малко шестима души са загинали в американския щат Арканзас, след като торнадо опустоши два града, предаде Chicago Tribune, позовавайки се на местните власти. Торнадото е преминало през градовете Вилония и Мейфлауър. В резултат на стихията има разрушени множество жилищни сгради, а повече от 10 000 души са останали без електричество, посочва USA Today.

Междувременно, най-малко един човек е загинал в резултат на торнадо в малък град в североизточната част на щата Оклахома.
В неделя през различни централните и южни части на САЩ преминаха най-малко 12 торнадо, нанасяйки сериозни материални щети, включително по електропреносната система.

По-рано в американския щат Северна Каролина в резултат на торнадо пострадаха 15 души, всички те са хоспитализирани. Нанесени са материални щети на около 140 сгради, някои от тях са напълно разрушени.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес