Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви на фона на отказа на Иран от последното ограничение в рамките на ядрената сделка, че Техеран никога няма да има ядрени оръжия, предаде РИА Новости.
Още: "Няма да свърши скоро": Джей Ди Ванс с прогноза за войната в Украйна
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
"Иран никога няма да има ядрени оръжия!", написа той в Туитър с големи букви.
По-рано Иран обяви оттегляне от последното ключово ограничение в сделката за ядрената програма на страната по отношение на броя на центрофугите за обогатяване, като нарече тази стъпка „последна“.
Отбелязва се, че Иран ще продължи да си сътрудничи с МААЕ, както преди, и е готов да се върне към изпълнение на задълженията си в случай на премахване на санкциите и защита на интересите на Техеран, предвидени от ядрената сделка.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Ходът на Иран предизвика Германия, Франция и Обединеното кралство да призоват Иран да се въздържа от действия, „които не са в съответствие с ядрената сделка“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може