Защо Гислейн Максуел носи дрехи от хартия?

10 юли 2020, 15:46 часа • 13348 | прочитания

Заради високия риск от самоубийство Гислейн Максуел е била накарана да носи в ареста хартиени дрехи и да спи на книжни чаршафи, предаде БГНЕС.

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Преди седмица 58-годишната дъщеря на бившия медиен магнат Робърт Максуел бе арестувана в имението си в Ню Хемпшир, след което бе откарана в Центъра за задържане в Бруклин.

Според служители в центъра, има явни притеснения, че тя може да навреди на себе си или че други затворници може да се опитат да я нападнат. Поради тази причина сигурността ѝ е основен приоритет и на случая се гледа с особено внимание, пише „Таймс”.

Припомняме, че срещу Максуел са повдигнати шест обвинения – за примамване на непълнолетни лица за извършване на незаконни сексуални действия и две обвинения за лъжесвидетелстване.

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

Още: Тъкър Карлсън набеди Зеленски за убиец, Украйна отговори: Искаше да си в ЦРУ, но не ти стигна IQ (ВИДЕО)

Между 1994 и 1997 Максуел е сред най-близките сътрудници на Епщайн и е била също в „интимни отношения“ с него, се казва в обвинителния акт.

Една от предполагаемите жертви на Епщайн - Вирджиния Джуфре, обвини Максуел, че я е назначила за масажистка на финансиста на 15-годишна възраст.

Други жени също твърдят, че Максуел е участвала в деянията на Епщайн. Една от тях - Сара Рансъм, сподели, че Максуел е контролирала момичетата и е била тяхна „мадам“.

Твърди се, че Максуел е имала много контакти е че е запознала Епщайн с много от нейните богати и могъщи приятели, включително Бил Клинтън и херцога на Йорк.

Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)

Още: Педро Алмодовар съсипа Тръмп: "Ще останете в историята като най-голямата грешка на нашето време" (ВИДЕО)

Прокурорите настояха на Максуел да ѝ бъде отказано освобождаване под гаранция, тъй като представлява „екстремен“ риск за бягство, изтъквайки, че разполага с паспорти от САЩ, Великобритания и Франция.

Установено е наличието на 15 банкови сметки, свързани с нея, като общият баланс в тях варира от стотици хиляди долари до над 20 милиона долара.

Ако бъде осъдена, Максуел може да получи присъда до 35 години.

Адвокатът на жертвите на Джефри Епщайн Спенсър Кувин заяви преди дни, че се опасява, че на Максуел може да трайно да ѝ бъде „затворена устата” още през първите дни на престоя ѝ в ареста.

Жертвите на Епщайн се опасяват, че тя „знае твърде много” и има гора, които искат да я накарат да замълчи.

„Не мисля, че тя ще излезе жива от затвора”, каза Кувин и припомни, че когато е прогнозирал същото за Епщайн, хората са му се смеели.

Милиардерът педофил Епщайн беше намерен мъртъв в килията си през август миналата година, докато чакаше съдебен процес за сексуална злоупотреба с малолетни и трафик на жени и момичета.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес