Австралия остава затворена до края на 2022 г.?

07 май 2021, 11:11 часа 1237 прочитания 0 коментара

Австралия вероятно ще остане затворена за посетители до края на 2022 г., заяви министърът на търговията и туризма в страната, когато поредният прилив на случаи на коронавирус разби надеждата за бързо отваряне, предаде БГНЕС.

Още: Нови 2 труса в Турция: Продължава серията земетресения от неделя

Още: "Наводнение и евакуация": Проливните дъждове в Южна Корея взеха жертва

Министър Дан Техан заяви, че вълната от случаи на индийския субконтинент показва, че почти пълната забрана за влизане в Австралия все още е от съществено значение за запазването на страната без Covid.

От 20 март 2020 г. на австралийците е забранено да пътуват в чужбина и са затегнати позволенията за чуждестранните посетители да влизат в страната.

"Много е трудно да се определи кога границите могат да се отворят отново“, каза Техан пред „Скай нюз“, "най-доброто предположение ще бъде това да стане в средата на втората половина на следващата година".

Още: Десетки загинали палестинци: Подготовка на израелска офанзива в Газа?

Още: Какво ще стане в Ивицата Газа, докато Тръмп си говори с Путин: Диана Хусеин в Студио Actualno (ВИДЕО)

Преди пандемията около един милион краткосрочни посетители влизаха в страната всеки месец. Тази цифра сега е около 7000. Всеки, който влезе, трябва да премине 14-дневна строга хотелска карантина.

Наскоро създаден балон за пътуване с Нова Зеландия имаше сполучлив успех, като бе поставен на пауза за градовете, където вирусът скочи.

Австралия е регистрирала 29 886 случая от началото на пандемията. Голяма част бяха открити насред хотелската карантина.

Разпространението на ваксинациите е бавно, като само 2,5 милиона ваксини са приложени в държавата с 25 милиона души.

Още: Делхи умолява централното правителство да изпрати армията

Още: Жега мъчи 24 провинции в Турция: Над 40 градуса е

Перспективата страната да бъде затворена за почти три години ще дойде като удар за туристическата индустрия на стойност 40 милиарда щатски долара годишно.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес