Ердоган държи на тръни света заради турската операция в Сирия

09 октомври 2019, 09:06 часа 2467 прочитания

Военната операция на Турция в Североизточна Сирия се очаква да започне скоро, обяви говорителя на турския президент Реджеп Ердоган.

Още: Иран, Израел и ролите на Русия и САЩ: Проф. Владимир Чуков обяснява сценариите (ВИДЕО)

Още: Черна пантера и ротвайлер стават най-добри приятели: Историята, която трогна света (ВИДЕА)

Според Фахретин Алтун, турски войници и бунтовници от Свободната сирийска армия ще пресекат границата между Турция и Сирия в кратки срокове.

Според Алтун, кюрдските отряди, срещу които е насочена операцията, имат два избора - да бягат или "рушенето, което предизвикват, да бъде спряно от Анкара.

В началото на октомври Турция обяви предстоящо начало на операция срещу кюрдските формирования, подкрепяни от САЩ на границата със Сирия. САЩ заявиха, че няма да участват в операцията. Освен това Вашингтон изтегля войските си от зоната на възможните военни операции.

Още: Напрежение в Турция: Арести и протести заради карикатура на Мохамед (ВИДЕО)

Още: Близкият изток е на прага на мир за първи път от над 75 години

От своя страна министърът на външните работи на Сирия Файсал Микдад заяви, че сирийските власти ще защитават цялата територия и няма да приемат окупация "дори на сантиметър от сирийската земя".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес