Лидерът на основната опозиция в Турция: Безплатни жилища за пострадалите от земетресенията

14 март 2023, 15:54 часа 1237 прочитания 0 коментара

Лидерът на основната опозиционна Народнорепубликанска партия (НРП) Кемал Кълъчдароглу, номиниран за кандидат за президент от опозиционния алианс, обеща да осигури безплатни жилища на пострадалите от опустошителните земетресения през февруари, ако спечели изборите, предаде турската телевизия НТВ.

Още: Ким Чен Ун похвали "героичните" войски, участвали във войната срещу Украйна

Още: Роднини на заложници притеснени, че военният натиск на Израел в Газа застрашава живота им

Кълъчдароглу, кметът на Истанбул Екрем Имамоглу и други членове на НРП днес са на посещение в Хатай - един от най-пострадалите райони при трусовете.

Давам думата си на всички наши граждани, пострадали от земетресенията, че след като дойдем на власт, ще дадем на всеки ключовете за апартамент, изграден от ТОКИ (Администрацията за жилищно развитие на Турция), и няма да вземем и дори и пет куруша за това, каза Кълъчдароглу.

Той критикува властите, че все още не са подготвили доклад за последиците от земетресенията - 37 дни след трагедията. Политикът припомни, че подобен доклад е бил изготвен 21 дни след земетресението с магнитуд 7,6 край Мраморно море на 17 август 1999 г. 

Още: Бенямин Нетаняху нареди град Газа да бъде превзет колкото се може по-скоро

Още: Окончателно: Израел ще изгражда селище, разделящо Западния бряг

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес