Израел извършва военни престъпления в Ивицата Газа и за това има категорични доказателства. Такава позиция изрази външният министър на Палестинската автономия Риад ал Малки по време на среща с прокурори от Международния наказателен съд, предаде Ройтерс.
Още: Нов Чернобил заради Иран: Експерт обясни има ли такава опасност
Още: Путин миротворец в Близкия изток? Само Тръмп може да повярва на това
Министърът пристигна в Хага малко след началото на 72-часовото примирие, постигнато между Израел и „Хамас” с посредничеството на Египет.
По време на визитата си в Холандия палестинският министър ще настои за провеждане на разследване за военни престъпления срещу двете страни в конфликта.
Когато в неделя Държавният департамент осъди израелската атака срещу училище на ООН в Ивицата Газа и заяви, че е „ужасен” от този „позорен” акт, ведомството даде израз на натрупалия се през последните седмици американски гняв срещу израелското правителство, коментира днес ситуацията авторитетният вестник "Ню Йорк Таймс".
Още: "Имаме няколко трика в ръкава": Израел ще елиминира ядрените оръжия на Иран и без САЩ
Още: Тръмп е одобрил планове за атака срещу Иран, но едно нещо засега го спира (ВИДЕО)
Острият, безмилостен език, а според дипломати и най-твърдият език, който досега е бил използван по отношение на Израел, разкрива разочароваща реалност за администрацията на Барак Обама. А именно това, че правителството на израелския премиер Бенямин Нетаняху многократно пренебрегна дипломатическите усилия на САЩ за прекратяване на насилието в Ивицата Газа и безразлично остави американските представители да се гневят за отношението, което самите те определят като неуважително.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!