ПКК пое отговорност за смъртоносната атака в Анкара

25 октомври 2024, 13:20 часа • 820 | прочитания

Кюрдската работническа партия (ПКК) пое днес отговорност за нападението срещу комплекса на турската национална авиокосмическа компания "ТУСАШ" в анкарското предградие Кахраманказан в сряда. При него загинаха петима души и бяха ранени 22.

Още: Официална позиция на МВнР във връзка с напрежението в Близкия изток

Още: Румен Радев: Опасността от световна катастрофа трябва да бъде предотвратена

„Актът на жертвоприношение в кампуса на TAI в Анкара е извършен от екип на батальона на безсмъртните“ на ПКК, се казва в тяхно съобщение в Telegram.

Турското правителство на свой ред също заяви, че разполага с доказателства, че зад нападението стои ПКК, включена в списъка на терористичните групировки от Анкара, САЩ и ЕС.

Още: България осъди терористичната атака в Анкара

Още: Има ли опасност за България след ударите по Иран? Отговорът от службите

Още: След атаките на САЩ: Стармър зове Иран за мир

Припомняме, че снощи турски военни самолети бомбардираха цели на ПКК в Ирак и Сирия.

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган каза пред журналисти на борда на самолета си на връщане от срещата на БРИКС в Русия, че извършителите са проникнали в Турция от Сирия. И отново се зарече Турция да ликвидира тероризма в неговия източник - Сирия.

Още: Ще ни залеят ли бежанци от Иран след атаката на САЩ: Говори бивш зам.-министър на отбраната

Още: Намаляват шансовете за Трета световна война: Журналист за атаката на САЩ по Иран

След атентата в Анкара: Турция нанесе удари по цели на ПКК в Ирак и Сирия (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес