Принц Чарлз пропусна да забележи вицепрезидента на САЩ

24 януари 2020, 07:50 часа 1995 прочитания 0 коментара

Британският принц Чарлз изглежда пренебрегна вицепрезидента на САЩ Майк Пенс по време на Световния форум за холокоста като не се ръкува с него. От офисите и на двамата политици побързаха да отрекат, че инцидентът е бил проява на пренебрежение от страна на британската кралска особа, предаде БГНЕС.

Още: За да има морал и ценности: Без интернет в Афганистан

Още: Фон дер Лайен заради Газа: Да сложим край на търговията с Израел

Пристигайки за събитието в Йерусалим, Чарлз се ръкува с организатора на събитието Моше Кантор, след което мина покрай Пенс, гледайки го в лицето без да му подаде ръка и продължи да се ръкува с израелския премиер Бенямин Нетаняху. Пенс стоеше мълчаливо, докато принцът минаваше, но по-късно го потупа нежно по гърба, информира в. "Дейли Сабах".

От офиса на Пенс заявиха, че двамата мъже са се срещнали няколко минути преди да влязат в залата и че са се ръкували след речта на Пенс на церемонията.

От дипломатическата служба на принц Чарлз отказаха директно да коментират въпроса.

Още: Япония е изправена пред нарастваща вълна от ксенофобски настроения

Още: Египет готов с планове за действие, ако палестинците бъдат притиснати към границите му

"Малко преди да започне мемориалното събитие на Яд Вашем, принцът и вицепрезидентът Пенс и съпругата му проведоха топъл и приятелски разговор. Ето защо те не се поздравиха отново в стаята", се казва в изявление на кралската пресслужба.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес