Продължават тежките боеве в долината Панджир - последния бастион на съпротивата срещу талибаните в Афганистан, съобщава БТА, позовавайки се на Би Би СИ.
Още: Путин миротворец в Близкия изток? Само Тръмп може да повярва на това
Още: "Имаме няколко трика в ръкава": Израел ще елиминира ядрените оръжия на Иран и без САЩ
Представители на ислямисткото движение заявиха пред Ройтерс, че районът северно от столицата Кабул е превзет. Това обаче бе отречено от източници от съпротивата, която включва бивши служители на афганистанските сили за сигурност и местни милиции.
Един от нейните лидери, бившият вицепрезидент Амрула Салех, отрече информациите, че е избягал от Афганистан. Той обаче призна, че ситуацията е много трудна.
Салех изпрати видеопослание до Би Би Си, за да успокои местните жители, че не е избягал от Афганистан. Британската медия направи уговорката, че не може да потвърди неговото местонахождение.
Още: Тръмп е одобрил планове за атака срещу Иран, но едно нещо засега го спира (ВИДЕО)
Още: Тръмп вдигна мерника на ирански ядрен обект
Има съобщения за стотици убити в сраженията в долината Панджир. Едноименната провинция е една от най-малките в Афганистан и последната, която не е превзета от талибаните. Тя е дом за между 150 и 200 хиляди души.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Евакуираха успешно от Иран двама български граждани
Още: Хакнаха иранската телевизия с лозунги против режима, Путин пак предлага решение на кризата (ВИДЕО)