Саудитска Арабия одобри ваксината на Pfizer/BioNTech

10 декември 2020, 16:11 часа • 998 | прочитания

Саудитска Арабия одобри употребата на новата коронавирусна ваксина на Pfizer/BioNTech, ставайки втората държава от Персийския залив след Бахрейн, която направи това. Информацията предава AFP, цитирана от агенция "Фокус".

Още: Докато Тръмп гледа Близкия изток, Лондон защитава Тайван и лази по нервите на Китай

Още: Русия реагира на спекулациите, че САЩ може да използват ядрено оръжие в Иран

"Саудитската агенция по храните и лекарствата (SFDA) одобри регистрацията на ваксината Pfizer/BioNTech срещу COVID-19 в Kралство Саудитска Арабия", се казва в изявление, публикувано от официалната Саудитска агенция за печата.

„Здравните власти в кралството могат да внасят и използват ваксината“, отбелязват още властите. SFDA не уточнява кога ще започне прилагането на ваксината от американския фармацевтичен гигант Pfizer и неговия германски партньор BioNTech.

Миналата седмица Бахрейн обяви, че е одобрил спешната употреба на същата ваксина. Великобритания и Канада също я направиха това.

Още: Израел срещу Иран: Светът избра страна

Още: Страхът, който спира Тръмп: Само ядрено оръжие може да заличи основния ядрен комплекс на Иран (ВИДЕО)

Какви са предимствата и недостатъците на новата ваксина, четете в този материал.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес