Терористична атака прекъсна тренировка на Формула 1 в Саудитска Арабия

25 март 2022, 22:18 часа 3135 прочитания

Терористична атака прекъсна първата свободна тренировка и постави под въпрос провеждането на Гран При на Саудитска Арабия, което по програма трябва да е втори старт от сезона във Формула 1.

Още: Само за пет дни: Стотици пожари избухнаха в Турция

Още: Тази игра може да се играе от двама: Баку пусна ВИДЕО с унижение на арестуваните руснаци

В края на днешната сесия в Джеда се чу експлозия в петролна база близо до пистата. Гъст дим се изви над обекта, като бе видим от всички краища на града. Основната версия е, че става дума за ракетен удар, дело на бунтовници "хуси" от Йемен, които поеха отговорност за редица подобни нападения.

Още: Иран се ядоса на Киев и привика украинския шарже д'афер

Още: Иран: Ядрената ни програма се превърна във въпрос на национална гордост

Заради миризмата на дим световният шампион и пилот на "Ред Бул" Макс Верстапен реши, че има проблем с болида и се свърза с инженерите си по радиото и попита какво се случва. 

В крайна сметка тренировката продължи нормално и на този етап няма индикации за отлагане на състезанието, според "Скай Спортс". И двете сесии за деня бяха спечелени от пилота на Ферари Шарл Льоклер, който ликува на старта на сезона в Бахрейн преди седмица.

Още: Черна пантера и ротвайлер стават най-добри приятели: Историята, която трогна света (ВИДЕА)

Още: Иран, Израел и ролите на Русия и САЩ: Проф. Владимир Чуков обяснява сценариите (ВИДЕО)

Още: Напрежение в Турция: Арести и протести заради карикатура на Мохамед (ВИДЕО)

Още: Близкият изток е на прага на мир за първи път от над 75 години

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес