Делото за убийството на руския посланик в Анкара Андрей Карлов от полицейския служител Мевлют Мерт Алтънгаш продължава. Това съобщи турското издание Milliyet в публикацията Rusya Büyükelçisi Karlov suikastı davasına devam edildi.
Още: След почти месец криене: Аятолахът се появи за свещен празник (ВИДЕО)
Още: 25 дни: Аятолахът го няма! Израел е скрил успешни ирански ракетни удари по израелски военни обекти
На заседанието на Втори съд за особено тежки престъпления в Анкара в залата на съда присъствали намиращия се под стража поръчител на убийството Шахин Сьогют (Şahin Söğüt), подсъдими на свобода и адвокати, като останалите подсъдими, намиращи се под стража, взели участие в заседанието в режим на видеоконференция.
Подсъдимият под стража Вехби Кюршад Акалин съобщил, че неговият адвокат подал молба за уважаване на неговото неявяване поради невъзможност, но ще се яви на следващото заседание.
Подсъдимият Рамазан Юджел напомнил, че се намира под стража вече 4 г. и поискал да бъде освободен.
Още: Заради Газа: ЕС готви санкции срещу Израел
Още: БРИКС срещу Г-7: Пукнатините в алтернативния нов световен ред
Подсъдимият Шахин Сьогют, предполагаем поръчител на убийството от Алтънташ, заявил, че не е поръчал покушението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Хамас" предаде положителен отговор на най-новото предложение за спиране на огъня в Газа
Още: Кой да е новият господар на Близкия изток? Задава се конфликт между съюзници на САЩ
Съдът огласил междинни решения. Той постановил да бъде назначен нов адвокат на Сьогют поради отказ на досегашния да го защитава. Под стража остават 7 обвиняеми. Следващото заседание е на 7 януари 2021 г.
История на делото
Посланик Карлов загина при въоръжено нападение от страна на полицейския служител Мевлют Мерт Алтънташ на 19 декември 2016 г. Алтънташ беше убит при престрелка с полицията.
Още: "Каква ирония": Китай помага за руските дронове, но се опари от тях (СНИМКИ)
Още: "Приближава потоп": Голямо наводнение може да удари Санкт Петербург (ВИДЕО)
Към делото са привлечени 28 заподозрени. В обвинителното заключение се сочат като пряко замесени 16 заподозрени, като за тях се иска лишаване от свобода за различен срок. За двама се иска доживотен затвор поради отегчаващи обстоятелства. Останалите 12 подсъдими ги заплашва затвор до 12 г.
Авторизиран превод: Ганчо Каменарски