В Хонконг полицията стреля срещу протестиращи с гумени куршуми

21 юли 2019, 19:40 часа 3298 прочитания

Полицията използва сълзотворен газ и гумени куршуми срещу протестиращите в Хонконг часове, след като офисът на Китай в града беше намазан с яйца и графити в знак на протест срещу правителството на Пекин, предава AFP.

Още: 25 дни: Аятолахът го няма! Израел е скрил успешни ирански ракетни удари по израелски военни обекти

Още: Заради Газа: ЕС готви санкции срещу Израел

Група маскирани привърженици на правителството нападнаха група протестиращи в гарата, пребивайки множество хора, включително репортери, които излъчваха на живо протеста.

Хонконг се намира в най-тежката си криза в най-новата си история след седмици на протести и спорадични сблъсъци между полицията и твърдолинейните протестиращи.

Първоначалните протести започнаха срещу вече спрян законопроект, който би позволил екстрадирането в континентален Китай.

Още: БРИКС срещу Г-7: Пукнатините в алтернативния нов световен ред

Още: "Хамас" предаде положителен отговор на най-новото предложение за спиране на огъня в Газа

Но оттогава те се превърнаха в по-широко движение, призоваващо за демократични реформи, всеобщо избирателно право и спиране на ограничаването на свободите в полуавтономната територия.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес