Заразените с коронавируса в Турция станаха 5-има

13 март 2020, 23:28 часа • 4821 | прочитания

Потвърдените случаи на заболяването Covid-19 в Турция достигна 5 души. Всички те са от едно и също семейство. Тези данни съобщи на пресконференция турският здравен министър Фахреттин Коджа.

Още: Какво са изнесли иранците от Фордо и къде е? Разкрития "от кухнята" на САЩ и Израел

Още: Облак падна в Индонезия: Изключително рядко явление (ВИДЕО)

Турските власти обявиха и нови мерки за ограничаване на разпространяването на болестта.

Полетите от Турция до 9 европейски страни се прекратяват от 08:00 часа утре до 17 април, съобщи министърът на транспорта Джахит Турхан. Сред тези страни са Германия, Испания и Франция. По-рано бяха спрени полетите до 5 други страни, включително Италия, Иран и Китай.

От понеделник всички училища в страната излизат в едноседмична ваканция, за три седмици се прекъсват учебните занятия в университетите – това решение беше взето на заседание на министерския съвет вчера. След края на принудителната ваканция се въвежда дистанционно обучение.

Още: Израел атакува 6 летища и уби членове на Революционната гвардия, Иран отвърна с нов залп ракети (ВИДЕО)

Още: САЩ се обърнаха към свой враг, за да попречат на Иран да затвори Ормузкия проток

Вземат се мерки за дезинфекция на улици, публични места и превозни средства на обществения транспорт. Концерти, панаири и различни други събития са отложени, а провеждащите се спортни прояви ще се играят пред празни трибуни.

Бяха отложени посещенията зад граница на турския президент Реджеп Тайип Ердоган.

Сред другите мерки, които турските власти вземат, са ограничаване на броя на посетителите на болниците, при това само след работно време. По-рано беше въведено правилото за 14-дневна карантина при завръщането на турски граждани, посетили чужди страни. Тези дни ще бъдат отчитани като отпуск. За пътувания в чужбина, държавните служители ще трябва да искат разрешения.

Свижданията в затворите в страната се отлагат за 2 седмици, съобщи правосъдният министър Абдулхамит Гюл. Всички държавни служители на възраст над 60 години са в 12-дневен административен отпуск.

Още: "Иран не трябва да бъде подценяван": Ционист за войната в Близкия изток

Още: Договорът за неразпространение на ядрено оръжие е на ръба да пропадне: Говори журналистът Руслан Трад

По-рано министърът на културата и туризма Мехмед Нури Ерсой препоръча на туроператорите и хотелиерите да отложат за края на април началото на туристическия сезон.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес