3 от 3 за Славия в Турция, и Самсунг не спря "белите"

13113

Славия спечели трета победа от три контроли по време на подготовката си в Турция. "Белите" биха с 2:0 тима от Южна Корея Самсунг. Така столичани продължават отличната си серия в южната ни съседка. Играчите на Милен Радуканов не само че бият, а на всичкото отгоре не са допуснали гол в нито един от трите си мача досега. Преди успеха над корейците бяха победени с 1:0 палача на Левски Иртиш (Казахстан) и с 2:0 Политехника (Румъния).

Първото полувреме на Славия – Самсунг премина равностойно и без възможности за гол. Девет минути след почивката българският отбор получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Панов. Зад топката застана водещият реализатор на "белите" Атанас Курдов и не сгреши – 1:0. 11 минути по-късно Радослав Василев фиксира крайния резултат след центриране по земя. До края на мача имаше натиск на отбора на Самсунг. На три пъти обаче добри намеси на вратаря Георги Петков лишиха корейците от попадение.