7-2 след драма, един Стойчо и Лудогорец пак е сигурен за титлата след мач с ЦСКА

27817

ЦСКА отново се превърна в най-сладкия съперник за Лудогорец! Шампионите спечелиха драматично с 1:0 срещу столичани и на теория си осигуриха трета поредна титла. Въпреки слабата си игра Лудогорец записа седмата си победа срещу "червените" в историята, има и две равенства, при една загуба в мач за Купата. През този сезон ЦСКА на Стойчо Младенов не успя да вкара дори гол във вратата на съперника си в четирите мача помежду им. Така ЦСКА отново бе върнат в реалността, след като загуби поредния си мачбол през сезона, дошъл срещу Лудогорец. 6000 на "Лудогорец арена" бяха зарадвани от любимците си, които имат 7 точки преднина и мач по-малко от ЦСКА, четири кръга преди края на сезона.

През първото полувреме на терена преобладаваха борбата и нервите. И двата отбора действаха внимателно, с идеята по-скоро да не загбуят мача. И ако за ЦСКА подобно поведение е нормално, то Лудогорец отново демонстрира, че е бледо подобие на отбора, стигнал до 1/8-финал в Лига Европа.

При една от малкото си атаки ЦСКА стигна до хубав удар на Тони Силва. Португалецът бе най-активният играч в червено и заедно с Омар Косоко държеше домакините нащрек. Лудогорец отговори с неточни удари на Марселиньо и Йордан Минев.

Апостол Попов и Мисиджан пък се сдърпаха, а в края на полувремето същото сториха Тони Силва и Йордан Минев. Стойчо Стоев пък направи принудителна смяна, като замени Александър Александров с Георги Терзиев.

През второто полувреме играта се оживи, а развръзката настъпи в последните минути. Лудогорец пропусна да поведе още в 62-ата минута. Райс М'Боли сбърка при едно центриране и изпусна топката, от което се възползва Марселиньо, чийто удар преодоля вратаря, но Валентин Илиев изчисти от голлинията.

В 78-ата минута Върджил Мисиджан не уцели вратата, след като центриране отдясно бе проспано от Апостол Попов.

ЦСКА пък атакуваше рядко и залагаше на традиционната борба, пределна концентрация и мотивация на Стойчо Младенов.

Шансът за "червените" дойде в 84-ата минута. Тогава съдията Ивайло Стоянов съвсем заслужено изгони Козмин Моци с директен червен картон. Румънецът фаулира брутално Неманя Милисавлевич и остави Лудогорец с човек по-малко.

ЦСКА можеше да се възползва в 86-ата минута, когато Иван Маркович напредна и от отлична позиция пропусна да се разпише, след като стреля неточно.

Вместо да поведе, ЦСКА получи гол. В 89-ата минута Жуниор Кайсара центрира страхотно отдясно и Луму с глава ефектно разстреля Райс М'Боли - 1:0. В този момент ЦСКА също бе с 10 човека на терена, тъй като Апостол Попов получаваше медицинска помощ. "Червените" претендираха за фаул срещу него малко по-рано, който не бе отсъден.

В 90-ата минута Попов си изпусна нервите и също бе изгонен. До края нямаше нови опасности и Лудогорец грабна инфарктния успех.