Арда ще играе европейски футбол за първи път в историята си

2746

Отборът на Арда Кърджали се класира за участие в евротурнирите през следващия сезон. Това стана, след като тимът победи Черно море с 1:0 у дома в баража за квота за Лига на конференциите. Тази среща сложи официален край на сезон 2020/21 в Първа лига.

На стадиона в Кърджали възпитаниците на Николай Киров започнаха добре и поведоха в резултата още в 18-та минута чрез Иван Коконов. В следващите минути "моряците" бяха по-активни и опасни в атака, като отправиха доста удари към противниковата врата, но така и не успяваха да стигнат до гол. В 75-та минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Цветомир Панов, който направи игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Тонислав Йорданов. Самият Йорданов застана зад бялата точка, но ударът му бе отразен от вратаря на Черно море Георги Георгиев. В оставащите минути така и не се стигна до нов гол, въпреки че и Арда остана с десет души след два бързи жълти картона на Алекс Петков.

Триумф: ЦСКА спечели Купата на България след успех над Арда

Отборът на ЦСКА спечели Купата на България, след като победи Арда с 1:0 на финала в турнира. В герой ча "червените" се превърна резерва...

По този начин Арда спечели с 1:0, за да си осигури европейско участие за първи път в историята, две години след като стигна и до дебютно участие в елитната ни група.