Протестът срещу Българския футболен съюз успя да обедини двете най-враждуващи футболни агитки у нас - тези на ЦСКА и Левски. Феновете на двата отбора се смесиха в четвъртък вечер пред Националния стадион "Васил Левски", за да поискат заедно оставката на Борислав Михайлов.
Още: 4-голово дерби на дъното! Румънец поведе клуб от Първа лига към спасението
Как феновете на Левски посрещнаха феновете на ЦСКА
Организаторът на протеста "Оставка на БФС начело с Боби Михайлов" съобщи и за събитие без аналог. На стадиона в четвъртък първи са пристигнали феновете на Левски - около 17 часа. Час по-късно са дошли и тези на ЦСКА, които са били посрещнати от "сините" с викове "Българи, юнаци".
"Сини" и "червени" в помощ един на друг
Към скандиранията са се присъединили и унгарски фенове, които също бяха част от протеста срещу БФС. Организаторът на протеста информира и за друга ситуация, в която фенове на Левски и ЦСКА са си помагали. Привърженик на "червените" е бил повален от полицейска палка и е получил ръка от фен на Левски.
Още: Какво ще реши Томаш? Сериозен проблем за ЦСКА преди мача с Берое
Още: Под индиго: Мъри Стоилов преживя една и съща криза в Левски и Гьозтепе
Всичко това се противопоставя на тезата на СДВР, че възникнал бой между двете агитки на ЦСКА и Левски. От "Трибуна Сектор Г" категорично отрекоха да е имало конфликт с фенове на Левски, като обвиниха МВР, че опитва да скрие полицейския произвол на протеста.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "В Лудогорец равенството създава драма, а загубата се приема като край на света"
Още: Веласкес каза дали Левски ще прави шпалир на Лудогорец и разкри за куп проблеми (ВИДЕО)
ОЩЕ: 5 въпроса за протеста срещу БФС, на които МВР дължи незабавен отговор