Бивш треньор на ЦСКА разсипа „армейците“: Разполагаме с двама полунападатели, крилата ни ще се блъснат и в конус!

18 май 2026, 13:39 часа 850 прочитания 0 коментара

Бивш треньор на ЦСКА разсипа от критики „армейците“ след загубата от Левски във Вечното дерби. Става въпрос за Александър Станков. Той говори пред колегите от „Тема спорт“ като коментира изминалия двубой със „сините“, както и предстоящия финал в турнира за Купата на България срещу Локомотив Пловдив. Както е известно, „червените“ се изправят срещу „смърфовете“ в сряда, 20 май от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“ в София.

Станков разкритикува остро представянето на ЦСКА в предни позиции. По думите му „армейците“ разполагат с двама полунападатели, в лицето на Леандро Годой и Йоанис Питас, а крилата Лео Перейра и Алехандро Пиедраита ще се блъснат и в конус.

„Не може да е оправдание, че се чака финалът за Купата“

„Безспорно слаб мач на ЦСКА, втори поред срещу Левски. Отдавна съм на мнение, че на отбора му липсва постоянство. Не искам да се превръщам в човек, на когото непрекъснато нещо не му харесва, но в крайна сметка няма подобрение в играта. Няколко добри полувремена за цялата пролет са абсолютно недостатъчно. Не може да е оправдание, че се чака финалът за Купата. Да, вярно е, че тя дава път към евротурнирите, но явно критериите наистина много са се понижили“.

Александър Станков

„През годините спечелването на Купата не беше достатъчно, за да си направил добър сезон. Не може след равенство с Лудогорец 0:0 в София да се прегръщаме, все едно сме станали европейски шампиони. Аз не ги разбирам по този начин нещата. А не ми се мисли какво ще стане, ако загубим от Локо Пловдив. Не искам да омаловажавам в какво състояние бяхме в началото на сезона и работата на Ицо Янев, но на всички беше ясно, че ЦСКА няма как да остане в дъното на таблицата. И явно някои се примиряват с много ниски критерии, ако намират оправдания за това представяне на отбора“.

Селекцията в ЦСКА

„Не съм вътре в клуба, но проблемите ми изглеждат генерални. ЦСКА не може да доминира, да затвори отбор, да не му дава да излиза от своята половина. Ако тръгнем да правим анализи, не ми изглежда хомогенна и селекцията. Няма баланс в състава. Да, по-добра беше зимната селекция от предишните, но е нужно още за постигане на високи цели. С голям ентусиазъм посрещнахме крилата Перейра и Пиедраита, но след като им се даде достатъчно време за адаптация и аклиматизация, не се виждат много позитиви. Като трябва да излъжат един на един, ще се блъснат и в конус. Не е това нивото, което е нужно на ЦСКА“.

Лео Перейра Алехандро Пиедраита ЦСКА

„Плюс това ние нямаме решаващ футболист на върха на атаката. Разполагаме с двама полунападатели, като не знам дали от тях може да стане един цял. Видяхме Переа от Левски как изигра ситуацията при първия гол в дербито. Пастор изхвърча на два метра. А нашите нападатели как изглеждат в тези ситуации? Не са малко проблемите, има хора, които да мислят по тях и да ги решават. И със сигурност е нужна работа и на тренировъчния терен“.

„Настройката на хората е в очакване на трофей. Не бих казал, че трябва да е така, но сигналите от страна на клуба също бяха такива. Всичко беше насочено към купата още от състава за предишния мач с Левски. Както вече заявих, дано не стане беля в сряда. Не е хич приятно да влезеш във важен мач след такава загуба. Но се надявам, че въпреки всичко футболистите ще дадат максимума от себе си, за да зарадват тези изстрадали фенове. От девет кладенеца се вадеше вода, само и само да се подготвят добре за този финал. Сега трябва това да се отплати“, заяви Александър Станков.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Новините днес