Ботев изригна в подходящия момент, късен гол остави интрига за реванша

9076

Ботев победи Локомотив (София) с 3:1 в здрав полуфинален сблъсък от турнира за купата на България. Пловдивчани изнесоха страхотен мач, но в края допуснаха глупав гол, който оставя интрига за реванша. Локомотив пък заслужава поздравления за отпора, който оказа на далеч по-богатия си и амбициозен противник. Класиралият се на финал отбор до голяма степен си осигурява участие в Лига Европа, тъй като най-вероятно ще срещне шампиона Лудогорец.

Ботев наложи традиционния си домакински натиск в първите минути. Локомотив обаче отново се оказа костелив орех за пловдивчаните, както бе и в мача от "А" група. Първото доказателство за отдадеността на столичани бе намесата на Александър Бранеков в 5-ата минута, когато бранителят парира с шпагат опасно центриране отдясно. Ботев продължаваше да атакува и Вандер отправи мощен удар, преминал на сантиметри над вратата. В 17-ата минута Анисе стреля с глава след корнер и принуди Божидар Митрев да направи страхотно спасяване.

В средата на полувремето Локомотив най-после погледна към вратата на домакините. Тимът на Димитър Васев обаче стигна само до няколко удара, които бяха или неточни или блокирани.

В 38-ата минута Ботев поведе в резултата. Юнес Хамза подаде към Феребори Доре, той майсторски се освободи от Бранеков и разстреля Митрев за 1:0. Пореден гол на Доре с фланелката на Ботев, в който си пролича класата на тогоанеца.

В края на първото полувреме Ботев бе ощетен. Феребори Доре отбеляза втори гол, който бе отменен заради несъществуваща засада. В същата минута Ботев направи още една атака, която определено си струваше. Вандер направи страхотен пробив отляво, с техничен финт преодоля Том, след това подаде към Хамза, който стреля много технично, но Божидар Митрев спаси с вещина.

Локомотив започна по-активно второто полувреме. Румен Трифонов стреля опасно в 54-ата минута и принуди Стаховяк да се разтегне максимално. Последваха няколко здрави единоборства, които още повече засилиха усещането за здрав сблъсък, какъвто се получи. В 59-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Елтон, но такава нямаше. Следващата интересна ситуация в мача бе мощен удар на Маркиньос от фаул, който Стаховяк спаси.

В 72-ата минута Ботев отбеляза много красив гол. При многоходова атака топката стигна до Луис Педро отляво, той направи двойно с Юнес Хамза и от воле преодоля Митрев - 2:0. Само три минути по-късно Юнес Хамза изпусна да се разпише след като остана сам срещу вратаря. Пред вратата на Локомотив вреше и кипеше, а "бултрасите" оказваха мощна подкрепа на любимците си. Враждата със Станимир Стоилов бе забравена след отличната продукция на "канарчетата". Шоуто обаче не бе свършило.

В 85-ата минута Юнес Хамза пробва центриране отдясно и Александър Бранеков засече неспасяемо топката в собствената си врата - 3:0. Класическа преднина за Ботев, която пращаше пловдивчани на финал.

В 89-ата минута обаче Ботев допусна сериозна слабост. Иво Иванов бе оставен да поеме топката на над 30 метра от вратата, напредна и прати топката във вратата на Стаховяк. Важен гол за Локо, който оставя надежди за "железничарите" за реванша след седмица.