Ботев Пловдив не прости на Берое и взе Битката за Тракия (ВИДЕО)

3614
Снимка: Botevplovdiv.bg

Ботев Пловдив спечели Битката за Тракия след като се наложи над Берое с категоричното 4:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. В герой за „канарчетата“ се превърна нападателя Антоан Бароан, който реализира три попадения.

Един гол пък добави Ивелин Попов. За заралии точен бе Джани Политано. Берое пък игра близо 30 минути с човек по-малко, след като стража на тима Хуан Лунгарсо бе изгонен през втората част.

Ботев тотално доминираше над Берое

Двубоят започна доста нервно като още след четвърт час главният съдия Ивелин Занев показа пет жълти картона. Ботев все пак поведе в 33-ата минута. Антоан Бароан бе повален в наказателното поле на Берое и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия, който се разписа за 1:0.

Още в самото началото на второто полувреме домакините от Пловдив стигнаха до втори гол. Негов автор отново стана Антоан Бароан, който с прецизен удар матира стража на старозагорци. Около част след началото на срещата Берое остана с човек по-малко на терена.

Вратарят на заралии Лунгарсо боксира една топка извън наказателното поле и Ивелин Занев му показа червен картон. След изпълнението на фаула Енцо Ойос игра с ръка в пеналта на гостите и съдията отново даде дузпа. Бароан за втори път се нагърби с изпълнението и оформи своя хеттрик.

Берое опита, но не успя да затрудни Ботев Пловдив

🟨 ТРАКИЯ Е НАША! ⬛️

Posted by Botev Plovdiv on Saturday, September 30, 2023

Пет минути преди края на редовното време на срещата Берое успя да върне един гол. Майк Севайос намери отлично Политано, който с много премерен удар не остави шансове на Даниел Кайзер. Секунди по-късно обаче Ботев реализира четвъртото си попадение в срещата. Негов автор стана Ивелин Попов, който се разписа с удар от границата на наказателното поле и рикошет в тялото на бранител на старозагорци.

В крайна сметка Ботев Пловдив спечели третата си победа от началото на сезона в Първа лига. „Канарчетата“ са с актив от 12 точки и заемат 11-та позиция във временното класиране. Берое пък са осми с 14 пункта.

По-рано днес ЦСКА 1948 победи трудно Ботев Враца.