Ботев Пловдив удари Пирин Благоевград в контрола в София

1598
Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 3:1 в контрола. Проверката се състоя на Националната футболна база в столичния квартал „Бояна“. „Канарчетата“ доминираха в по-голямата част от срещата, като се поздравиха с успеха след попадения на Антоан Бароан, Самуел Акере и Амаду Думбия. За „орлетата“ точен бе Даниило Кондраков.

Ботев стартира ударно срещата, като поведе още в 5-ата минута. След нарушение в наказателното поле на вратаря на Пирин Янко Георгиев съдията даде дузпа за „канарчетата“. Зад топката застана Антоан Бароан, който не сгреши и изведе своя тим напред в резултата. Само седем минути по-късно „орлетата“ изравниха. Преслав Йорданов пресира стража на Ботев, който сбърка, а притичалият Данило Кондраков се разписа за 1:1.

🗞️ 𝗣𝗢𝗦𝗧 𝗠𝗔𝗧𝗖𝗛 | Ботев с победа над Пирин - 3:1 в София Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:1 над Пирин...

Posted by Botev Plovdiv on Saturday, April 1, 2023

Пловдивчани поведоха за втори път в резултата в 16-ата минута. Тогава след добър извеждащ пас Акере се озова сам срещу Янко Георгиев и с лекота го преодоля. В средата на втората част Ботев реализира и трето попадение. То бе дело на Амаду Думбия, който излъга съперников футболист и с удар в близкия ъгъл оформи крайното 3:1 за „канарчетата“.

Вчера пък официално стана ясно, че Ботев Пд ще приеме Левски на „Колежа“.