Черно море измъкна победата срещу Хебър в дебюта на Любослав Пенев (ВИДЕО)

1804
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море постигна минимален успех с 1:0  като гост срещу Хебър в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. В герой за "моряците" се превърна Атанас Илиев, който реализира единственото попадение в срещата и вгорчи официалния дебют на Любослав Пенев начело на пазаржиклии.

В началото двата отбора си размениха по един неточен изстрел от дистанция. В 34-тата минута Хамдиев напредна отдясно, но не успя да намери подходящо продължение на атаката. Битката на терена надделяваше над чисто футболните качества и нулевото равенство се съхрани до почивката.

ОЩЕ: Любо Пенев взе сина си в Хебър Пазарджик

В 53-тата минута домакините пропиляха нова добра възможност, а 20 по-късно Василев стори същото за варненци. Така се стигна до 78-ата минута, когато появилият се като резерва Даниел Димов отне топката от Георги Вълчев в средата на терена и подаде към Фернандеш. Младият бразилец продължи за Илиев, а нападателят преодоля Дебърлиев, за да открие резултата.

Малко по-късно бившият играч на Славия за малко да се реваншира за допуснатата неточност. Акробатичният му удар обаче премина над вратата. С този успех Черно море заема шестото място в класирането с актив от 42 точки, а Хебър остава на незавидната 15-а позиция с едва 16 пункта.