ЦСКА 1948 не издържа в края: Лудогорец измъкна важна победа към 13-ата титла (ВИДЕО)

3301
Снимка: ludogorets.com

Българският шампион Лудогорец успя да измъкне трудна победа над ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в отложена среща от 8-ия кръг на Първа лига. Матиас Тисера се превърна в герой за "орлите" отбелязвайки късно попадение в Бистрица, за да доближи отбора до 13-ата поредна шампионска титла на България.

Лудогорец отново победи ЦСКА 1948

Лудогорец контролираше повече топката и създаде повече положения за гол на стадиона в Бистрица, но въпреки това срещна трудности в отбелязването на попадение. През втората част Георги Дерменджиев извърши няколко смени, за да опита да промени хода на двубоя. Една от тези смени бе и на двамата замесени в победния гол - Тисера и Кайо Видал.

Лудогорец - ЦСКА 1948

Резервната скамейка спаси "орлите" в Бистрица

В 82-ата минута Видал намери нападателя на Лудогорец, който успя да се разпише във вратата на ЦСКА 1948. До края "зелените" запазиха минималния си аванс и взеха трите точки. Това бе 11-а поредна победа за шампионите в елита на България. "Червените" пък записаха пореден мач без победа - тимът има само един успех в последните си 10 шампионатни срещи.

В класирането Лудогорец е лидер с 69 точки - с девет пункта пред втория ЦСКА. ЦСКА 1948 остава на седмо място с 39 точки - на точка от топ 6.

ОЩЕ: Лудогорец привлича двама нови играчи на една позиция, единият е от Левски